Kogeneračný ORC zdroj na báze biomasy č.s. 536, transformačná stanica a súbor elektrotechnických zariadení, strojové zariadenia v obci Krnča, okres Topoľčany
Investičná
príležitosť
Spisovná značka
D 5090924
Všeobecná hodnota:
1 550 510,00€
Najnižšie podanie:
1 550 510,00€

Dátum a čas konania dražby:
pripravované
Miesto konania dražby:
Pripravované
Dátum a čas obhliadky:
pripravované

Tel.: +421 417 632 234
Mobil: +421 918 834 834

Dokumenty na stiahnutie
Podlahová plocha:
702,95 m2

Spôsob zloženia zábezpeky:

1. bezhotovostný prevod na účet dražobníka najneskôr do otvorenia dražby s preukázaním sa potvrdenia o úhrade zákonom povoleným spôsobom. 

2. v hotovosti do pokladne dražobníka najneskôr do otvorenia dražby.

3. vo forme bankovej záruky v prospech dražobníka s výhradou prevodu platby po doručení zápisnice o vykonaní dražby za predpokladu,  že účastník dražby sa stane vydražiteľom.

4. vo forme notárskej úschovy.

IBAN:
SK1411000000002621858260
VS:
5090924

Označenie dražobníka:
Označenie navrhovateľa:
LICITOR group, a.s., Sládkovičova 6, Žilina, IČO: 36421561
MPH Recovery k.s., Twin City Tower, Mlynské nivy 10, 821 09 Bratislava, IČO: 54 691 524
Opis predmetu dražby

Kogeneračný ORC zdroj na báze biomasy č.s. 536 na parc. KN č. 1299 k.ú. Krnča, obec Krnča, okres Topoľčany

Predmetom dražby je objekt – Kogeneračný ORC zdroj na báze biomasy č.s. 536 na parc. KN č.1299 k.ú. Krnča, obec Krnča, okres Topoľčany situovaný v zastavanom území obce Krnča, v jej severnej časti obce. Kogeneračný zdroj ORC na báze biomasy sa realizoval pre potreby drevárskej spoločnosti TOPHOLZ, s. r. o., v jej areáli v obci Krnča (okres Topoľčany). Objekt pozostáva z objektu strojovne s velínom, kotolne s priestormi podávacieho roštu a zásobníka štiepky. Vzhľadom na rozdielne konštrukčné a materiálové vyhotovenie jednotlivých častí a pre objektívne stanovenie rozpočtových ukazovateľov boli tieto časti ohodnotené samostatne a následne zlúčené do jednej stavby. Stavby boli podľa konštrukčného a materiálového vyhotovenia rozdelené na kotolňu s priestorom podávacieho roštu (oceľová konštrukcia haly - prevažujúce vyhotovenie), strojovňu s velínom (murovaná konštrukcia) a zásobník štiepky (otvorený prístrešok). 

Kotolňa + priestory podávacieho roštu 

Objekt kotolne tvorí jeden veľkokapacitný halový priestor vybudovaný okolo technológie, ktorý je prepojený s priestorom podávacieho roštu pozostávajúceho z jednej miestnosti a podzemnej časti podávacieho roštu na dopravu štiepky zo zásobníka štiepky do kotolne.

Stavebno-technický popis: 

§ Základy objektu – zakladanie objektu je plošné na železobetónových základových pätkách pod stĺpmi oceľovej nosnej konštrukcie haly a na základových pásoch s vopred zabetónovanými kotevnými skrutkami. Zakladanie strojného zariadenia je na rošte na doskových nosníkoch zmonolitnených s celoplošnou nosnou podlahovou železobetónovou doskou. Priestor podávacieho roštu je založený na železobetónových základoch. 

§ Zvislé nosné konštrukcie - nosný systém oceľovej časti tvorí systém priestorovo stužených rámov, tvorený stĺpmi z oceľových profilov kotvených do základový pätiek. Obvodové opláštenie haly je zložené z vonkajšej a vnútornej strany z profilovaného plechu, medzi ktorými je vrstva tepelnej izolácie. Priestor podávacieho roštu je z časti železobetónový, z časti murovaný. 

§ Vodorovné konštrukcie – objekt haly neobsahuje stropné konštrukcie. Konštrukcia schodiska je oceľová, kotvená do oceľových nosných stĺpov, nástupnice a podesty schodiska sú z oceľového roštu. Schodisko je vybudované na sprístupnenie častí technológie (kotle) v rámci haly. 

§ Strešná konštrukcia je pultová, tvorená oceľovými profilmi, na ktorých sú uložené profilované plechy, medzi ktorými je vrstva tepelnej izolácie. Priestor podávacieho roštu má betónovú strešnú konštrukciu Premaco s krytinou z Hydrobitu. 

§ Klampiarske konštrukcie strechy a ostatné klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu. 

§ Vonkajšie povrchy obvodových konštrukcií objektu (fasády) sú súčasťou konštrukcií obvodového plášťa. Priestor podávacieho roštu má na murovaných častiach štrukturovanú omietku. 

§ Vnútorné úpravy povrchov sú súčasťou konštrukcií obvodového plášťa, oceľová konštrukcia je opatrená syntetickým náterom, murované časti sú upravené omietkami. Priestor podávacieho roštu má na murovaných častiach hladkú omietku 

§ Povrchové úpravy podláh – podlahové konštrukcie majú nosnú vrstvu z armovaného betónu s pancierovým vsypom, sú chránené proti zemnej vlhkosti izoláciami. 

§ Výplne okenných otvorov sú z oceľových profilov. 

§ Vstupné dvere do objektu sú z oceľových profilov a oceľového plechu, vráta sú z oceľového plechu otváravé. 

Vybavenie objektu: 

§ rozvody elektrickej energie svetelnej a motorickej 

§ bleskozvod 

§ technologické zariadenia – kotle a dopravníky podávacieho roštu sú ohodnotené samostatne znalcom z príslušného odboru.

Celková životnosť hodnotenej stavby je stanovená vzhľadom na jej konštrukčné a materiálové vyhotovenie na 80 rokov. Opotrebenie bolo stanovené lineárnou metódou.

Strojovňa+velín

Objekt strojovne tvorí jeden veľkokapacitný priestor vybudovaný okolo technológie strojovne. Velín je dvojpodlažný, komunikačne prepojený s objektom kotolne. 

Stavebno-technický popis

§ Základy objektu sú betónové – objekt je založený na základových pásoch z prostého betónu, podmurovka je z betónových debniacich tvárnic. 

§ Zvislé nosné konštrukcie - nosný systém murovanej časti je vybudovaný z tvárnic Thermobrick. 

§ Vodorovné konštrukcie – objekt strojovne neobsahuje stropné konštrukcie. Velín je dvojpodlažný, stropná konštrukcia je z oceľových nosníkov, na ktorých je trapézový plech s betónovou zálievkou. Konštrukcia schodiska je oceľová, nástupnice sú z oceľového roštu. Schodisko je vybudované na sprístupnenie častí 2. podlažia velína. 

§ Strešná nosná konštrukcia je pultová, z predpätých panelov Spiroll, s tepelnou izoláciou, strešná krytina je Elastobit. 

§ Klampiarske konštrukcie strechy a ostatné klampiarske konštrukcie sú z pozinkovaného plechu. 

§ Vonkajšie povrchy obvodových konštrukcií objektu (fasády) sú upravené štrukturovanými omietkami. 

§ Vnútorné úpravy povrchov sú upravené hladkými omietkami, v samostatnom WC sú keramické obklady. 

§ Povrchové úpravy podláh – podlahové konštrukcie majú nosnú vrstvu z armovaného betónu s pancierovým vsypom, sú chránené proti zemnej vlhkosti izoláciami. Podlaha velína je z PVC, v samostatnom WC z keramickej dlažby. 

§ Výplne okenných otvorov sú z oceľových profilov, vo velíne z plastových profilov a sklobetónu. 

§ Vstupné dvere do objektu sú z oceľových profilov a oceľového plechu, vráta sú z oceľového plechu otváravé, vo velíne sú interiérové dvere hladké, osadené do oceľových zárubní. 

 

Vybavenie objektu: 

§ rozvody elektrickej energie svetelnej a motorickej 

§ rozvody studenej vody a kanalizácie 

§ bleskozvod 

§ v samostatnom WC je keramická WC misa kombi a keramické umývadlo, páková batéria 

§ technologické zariadenia – kotle sú ohodnotené samostatne znalcom z príslušného odboru

 

Zásobník štiepky 

Objekt zásobníka štiepky pre kotolňu tvorí jeden veľkokapacitný priestor z dvoch strán otvorený. 

Stavebno-technický popis

§ Základy objektu sú betónové – objekt je založený na základových pásoch z betónu 

§ Zvislé nosné konštrukcie - nosný systém je z dvoch trán a stenový, vybudovaný zo železobetónových prefabrikovaných panelov a jedného oceľového stĺpu na spojnici dvoch voľných strán.  

§ Vodorovné konštrukcie – objekt neobsahuje stropné konštrukcie. 

§ Strešná nosná konštrukcia je pultová, z oceľových profilov, strešná krytina je z trapézového plechu. 

§ Klampiarske konštrukcie strechy nie sú vybudované. 

§ Vonkajšie povrchy tvorí náter oceľových prvkov 

§ Povrchové úpravy podláh – podlahové konštrukcie majú nosnú vrstvu z armovaného betónu s pancierovým vsypom 

 

Vybavenie objektu: 

§ bleskozvod

 

STROJOVÉ ZARIADENIA

Predmetom dražby sú strojové zariadenia identifikované v tabuľke nižšie, pričom uvedené strojové zariadenia tvoria celok – technologickú linku. Nakoľko elektroinštalácia a elektroovládanie tvoria z pohľadu východiskovej hodnoty podstatnú časť, znalec z odboru strojárstvo pri stanovení VŠH oddelil elektroinštaláciu a elektroovládanie (linku rozdelil na jednotlivé stroje / skupiny), ktorého VŠH stanovuje znalec z odboru elektrotechnika. Predmetom znaleckého skúmania bolo technologické zariadenie kotolne na kombinovanú výrobu tepla a elektrickej energie z biomasy.

 Transformačná stanica a súbor elektrotechnických zariadení

-Kiosková transformačná stanica v areáli TOPHOLZ, Družstevná ul. 501, Krnča. Podľa vnútornej schémy zapojenia ide o transformačnú stanicu TS 0040-009.

-Transformačná stanica je zrealizovaná ako kiosková s vnútorným ovládaním – dvojpriestorová, bez stálej obsluhy. Jeden spoločný priestor je určený pre VN a NN rozvodňu, druhý, čiastočne oddelený priestor, je pre transformátor. Vľavo časť VN a NN rozvodne kioskovej transformačnej stanice, vpravo je trafokomora. Elektromerový rozvádzač je umiestnený na vonkajšej strane skeletu TS.

-V rozvodni je osadený VN rozvádzač SM6 zložený zo štyroch polí. VN pole č.1, typ SM6 IM, je prívod ZSE, pole č.2 a č.3 je pole merania a pole č.4 je vývodné pole na transformátor T.

-V trafokomore je osadený trojfázový transformátor výkonu 1250 kVA značky Schneider Electric 1 . Radiátorová nádoba je hermeticky uzavretá a naplnená chladiacim a izolačným médiom – olejom. Nádoba je prirodzene chladená vzduchom. Materiál vinutia je Cu/Al. Transformátor je vyhotovený v teplotnej triede izolácie A, je vhodný na trvalé zaťaženie a pre prevádzku v normálnych klimatických podmienkach vo vnútornom prostredí do teploty 40 °C.

-Časť elektronickej prístrojovej a meracej výbavy: vizualizácia objektu, monitoring funkčnosti a multiparametrové riadenie technologických procesov a energetický kontrolný systém